Postet nga: targat rks

Qeveria e Kosovës merr vendim për të mos vendosur letrat ngjitëse në targat e automjeteve serbe

Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, në mënyrë elektronike, në të cilën ka miratuar vendimin për largimin e letrave ngjitësve nga ...

Vendimi i Serbisë për targat, për dikë në veri “tradhti” për të tjerë “i mirë”

“Tradhti” dhe “humbje” – kështu e komentojnë qytetarët serbë në veri të Kosovës vendimin e Qeverisë së Serbisë që brenda territorit të saj të lejojë qarkullimin e lirë ...

Bislimi: Vendimi i Serbisë për targa s’tregon konstruktivitet, është maskim pas dështimit në Banjskë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka reaguar pas vendimit të Sebisë për t’i njohur zyrtarisht targat zyrtare të automjeteve të lëshuara nga Kosova - ...

BE reagon për vendimin e Serbisë për njohjen e targave RKS

Zëdhënës i Bashkimit Europian, Peter Stano e ka quajtur si hap pozitiv drejt zbatimit të Marrëveshjes së Normalizimit të Marrëdhënieve, vendimin e Serbisë pë...

Ka arritur në 2,222 numri i automjeteve të regjistruara me targa zyrtare RKS në veri të Kosovës

Qytetarët e veriut të vendit vazhdojnë të heqin dorë nga tabelat ilegale me akronime në serbisht të qyteteve të Kosovës dhe t’i regjistrojnë ato me targa të ...

Presidentja Osmani reagon pas djegies së veturës së nënkryetares në Leposaviqit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas djegies së veturës së nënkryetares së Komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq.

Fluks i shtuar i qytetarëve për konvertimin e targave, për tri ditë 414 vetura në veri regjistrohen me “RKS”

Ministria e Punëve të Brendshme në fillim të javës ka bërë të ditur se të gjithë personat që kanë automjete me targa ilegale do të kenë mundë...

Tetë vetura të djegura për tri ditë në veri të Mitrovicës

Në ditët e fundit, tetë vetura janë djegur në veri të Mitrovicës nga persona të panjohur.