Postet nga: Djegia e veturave

Vela: Tri vetura të tjera janë djegur sot në veri të Kosovës

Shefi i kabinetit të Presidencës së Kosovës, Blerim Vela, ka thënë se sot janë djegur tri vetura të tjera, në veri të Kosovës.

Një muaj paraburgim për serbin e dyshuar për sulm ndaj Policisë dhe djegie të veturave në Zubin Potok

Më 1 prill të këtij viti, Policia e Kosovës njoftoi se kishte arrestuar një person të dyshuar në Mitrovicë të veriut.

Paralajmërimi i Listës Serbe: Nëse nuk lironi të arrestuarin do të ketë kryengritje të përgjithshme

Lista Serbe mbrëmë ka reaguar duke e quajtur arrestimin e të dyshuarit për djegien e veturave dhe sulmin ndaj zyrtarëve policorë, kidnapim ndërsa ka kërkuar ...

Tetë vetura të djegura për tri ditë në veri të Mitrovicës

Në ditët e fundit, tetë vetura janë djegur në veri të Mitrovicës nga persona të panjohur.

Vela i Presidencës: Komunitetet në veri mund t’i besojnë policisë

Shefi i kabinetit të presidentes, Vjosa Osmani, Blerim Vela ka reaguar pas arrestimit të një personi i cili dyshohet për djegie të veturave me targa të Republikës së ...

Sveçla - Djegia e veturave në veri e orkestruar nga Beogradi

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka thënë se djegia e veturave me qëllim të shkaktimit të frikës tek qytetarët është akt i rëndë ...

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj Policisë dhe djegie të veturave në Zubin Potok

Policia e Kosovës sot rreth orës 17:00 ka arrestuar një person të dyshuar në Mitrovicë të veriut.

Borrell pas takimit me Kurtin: Djegia e makinave e papranueshme, ftojmë të gjithë për përmbajtje

Shefi i Politikës së Jashtme dhe Sigurisë, Josep Borrell, pas takimit më kryeministrin Albin Kurti ka dënuar djegien e veturave të qytetarëve serbë që kanë konvertuar veturat ...