Postet nga: sulmi terrorist

Pas 10 ditësh nga sulmi terrorist në Banjskë hapet pika kufitare Bërnjak

10 ditë pas mbylljes për shkak të sulmit terrorist që ndodhi më 24 shtator në fshatin Banjskë të Zveçanit nga një grup terrorist ndaj Policisë së Kosovës, pika kufitare ...

Eurodeputeti bullgar i referohet presidentit serb si “Vlladimir Vuçiq”

Në debatin lidhur me zhvillimet e fundit në veri të Kosovës, eurodeputeti bullgar, Ilhan Kyuchyuk, hodhi kritika në drejtim të Serbisë.

Pretendimi për përdorimin e mjeteve amerikane nga grupi i Radoiçiq, SHBA-ja po e shqyrton këtë çështje

Dy automjete ushtarake, të llojit 'HUMVEE', të cilat u përdorën nga grupi terrorist që kreu sulme mbi Policinë e Kosovës më 24 shtator 2023, nga Policia e Kosovës ...

Mediat serbe: Arrestohet Millan Radoiçiq

Millan Radoiçiq i cili pranoi se ishte i pranishëm dhe ishte organizatori i sulmit terrorist të 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit është arrestuar, raporton N1.

BE: Kosova ka mandat për hetime, Serbia të bashkëpunojë pa kushte

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka thënë të hënën se Policia e Kosovës ka mandat për t’i hetuar sulmet që ...

Presidentja Vjosa Osmani solidarizohet me homologun e saj turk pas sulmit me bombë në Ankara

Ministria e Brendshme e Turqisë tha të dielën se dy terroristë e kryen një sulm me bombë para ndërtesave ministrore në Ankara, duke shtuar se njëri prej ...

Po vazhdon edhe sot kontrolli në Banjskë për mjete e armë të dyshimta të grupit terrorist

Njësi të ndryshme të Policisë së Kosovës, duke shtuar këtu edhe njësive e qenve K-9, po vazhdojnë kontrollat e detajuara në malet e Banjskës së ...

Përfshirja ruse në Banjskë, në fazën e hetimeve

Provat e siguruara nga Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës janë pjesërisht të mjaftueshme për të pretenduar përfshirjen ruse në sulmin në Banjskë, thotë ...