Postet nga: sulmi terrorist

Osmani - Zyrtarit të BE-së, Makovec: Sulmi terrorist ishte i përgatitur dhe i orkestruar nga Serbia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim zëvendësdrejtorin menaxhues për Evropë në Shërbimin Evropian të Veprimit të Jashtëm të BE-së (EEAS), ...

Si iku grupi terrorist nga Banjska? Ministri tregon përvojën e tij si ushtar i UÇK-së kur ishin të rrethuar

Duke shpjeguar ngjarje në Banjskë të Zveçanit, ku më 24 shtator u krye sulm terrorist kundër Policisë së Kosovës, ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka treguar përvojë...

Çeku i shkruan Peshkopit Teodosije për Manastirin e Banjskës

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku i është drejtuar me një letër zyrtare Peshkopit Teodosije, peshkop i Dioqezës Rashkë-Prizren, duke i kërkuar bashkëpunim për ...

Osmani takon kryeministrit holandez, kërkon që Serbia të mbahet përgjegjëse për aktin e saj terrorist

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka biseduar me kryeministrin e Holandës Mark Rutte në Granada të Spanjës rreth situatës së sigurisë në Kosovë.

Osmani në takim me Macron: Serbia të mbahet përgjegjëse për aktin e saj të agresionit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me homologun e saj francez, Emmanuel Macron, në Granada të Spanjës. 

Bastisen dy lokacione në Zveçan, Policia: Lidhen me sulmin terrorist në Banjskë

Dy lokacione janë bastisur nga Policia e Kosovës gjatë ditës së sotme në Zveçan. Bastisjet lidhen edhe me sulmin terrorist që ndodhi më 24 shtator në Banjskë të ...

Pas 10 ditësh nga sulmi terrorist në Banjskë hapet pika kufitare Bërnjak

10 ditë pas mbylljes për shkak të sulmit terrorist që ndodhi më 24 shtator në fshatin Banjskë të Zveçanit nga një grup terrorist ndaj Policisë së Kosovës, pika kufitare ...

Eurodeputeti bullgar i referohet presidentit serb si “Vlladimir Vuçiq”

Në debatin lidhur me zhvillimet e fundit në veri të Kosovës, eurodeputeti bullgar, Ilhan Kyuchyuk, hodhi kritika në drejtim të Serbisë.