Postet nga: sulmi terrorist

Maqedonci në takim me homologët evropianë përmend sulmin terrorist në Banjskë

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Ejup Maqedonci, gjatë takimit me homologët europianë në kuadër të Ministerialit të Bashkëpunimit të Mbrojtjes së Evropës Qendrore dhe vendeve ...

Vendimi i fundit i Gjykatës ndaj tre të arrestuarve për rastin 'Banjska'

Dushan Maksimoviq, Vladimir Toliq dhe Blagoje Spasojeviq, të dyshuar për sulmin terrorist në Banjskë, nga i cili sulm mbeti i vrarë rreshteri i Policisë së Kosovës Afrim Bunjaku ...

Ambasadorja amerikane në Rusi me komunikatë të rrallë për informatat e shkëmbyera para sulmit terrorist

Ambasadorja amerikane në Rusi, Lynne Tracy, e ka lëshuar një komunikatë të pazakontë diplomatike të premten vonë, përmes së cilës i hodhi poshtë pretendimet e Qeverisë ruse ...

Taxhikistani i arreston disa persona në lidhje me sulmin në Moskë

Autoritetet në Taxhikistan i kanë arrestuar nëntë persona gjatë kësaj jave në lidhje me sulmin vdekjeprurës në një sallë koncertesh afër Moskës më 22 mars, raportuan ...

Putini i fajëson islamistët radikalë për sulmin në Moskë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha më 25 mars se sulmi terrorist në sallën e koncerteve, Crocus, në afërsi të Moskës, u krye nga islamistët radikalë.

Përveç raketave "Javelin", Kosova kërkon të blejë edhe armë të tjera

Ministria e Mbrojtjes e Kosovës bëri të ditur se ka bërë kërkesë për blerjen edhe të armëve të tjera, përveç 246 raketave kundërtanke ...

Dosja e Prokurorisë, si i transportoi ‘Llune’ bombat përmes ambulancës dhe komunikimet për ‘dardha’

Millun Millenkoviq i njohur si “Llune”, dhe ish policët Aleksandar Vllajiq, Dejan Pantiq dhe Miomir Vakiq, janë katër serbët e akuzuar për terrorizëm në lidhje ...

Banjska, fshati që u bë ‘atraksion’ i mediave botërore pas sulmit terrorist

Banjska, një fshat në mes të Komunës së Zveçanit me një popullsi prej 400 banorë (të dhëna këto nga viti 2011), u bë kryetemë e mediave lokale, vendore ...