Postet nga: sulmi terrorist

Lista Serbe shpall 3 ditë zie për të vrarët e grupit terrorist

Subjekti politik Lista Serbe përmes një shkrimi në Facebook kanë njoftuar se kanë shpallur 3 ditë zi për siç e kanë quajtur ata, ngjarjen tragjike në Banjskë të Zveç...

Ambasadori gjerman: Sulmi terrorist nënvizon nevojën urgjente për të vazhduar bisedimet e dialogut

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde thekson se sulmi terrorist i së dielës nënvizon nevojën urgjente për të vazhduar bisedimet e dialogut dhe zbatimin e ...

Zhvillimet në veri: Policia po ndjekë rrugët nga u arratisën të dyshuarit

Pamje të zhvillimeve të djeshme shfaqën pjesëtarët e grupit terrorist i cili sulmoi Policinë e Kosovës, sulm në të cilin u vra polici Afrim Bunjaku, duke ...

Pamje nga momenti kur Njësia Speciale i solli në Gjykatë të arrestuarit për sulmin terrorist në Banjskë

Nën masa të rrepta të sigurisë nga Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës janë sjellë në gjykatë dy prej të arrestuarve për terrorizëm të cilë...

ASHAK: Të indinjuar me sulmet e koordinuara terroriste mbi institucionet e Republikës së Kosovës

Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës i quajtur terroriste sulmeve të e grupeve të armatosur të serbëve ndaj Policës së Kosovës në Basnjskë të ...

Flasin avokatët e të dyshuarve lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Pikat kufitare në Jarinje dhe Bërnjak vazhdojnë të jenë të mbyllura

Pikëkalimet kufitare në Jarinje dhe Bërnjak edhe sot po vazhdojnë të qëndrojnë të mbyllura për qarkullim.

Sot ditë zie shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të policit Afrim Bunjaku, i vrarë në ...