Postet nga: sulmi terrorist

Grupi terrorist dyshohet se u nis nga Novi Pazari për në Banjskë pasditen e 23 shtatorit

Paramilitarë serbë, të uniformuar e të armatosur deri në “dhëmbë”, pretendohet se kanë hyrë në territorin e Kosovës menjëherë pas mesnatës së 24 shtatorit nga pika kufitare ...

Hetimet për sulmin terrorist në Banjskë, bastisjet e Policisë nuk pengohen nga qytetarët e veriut

Policia e Kosovës vazhdon të sigurojë informacione e prova të reja rreth sulmit terrorist të 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit.

SHBA dhe BE kërkojnë zbatim të shpejtë dhe pakushte të Marrëveshjes për normalizim

Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian, kanë bërë thirrje të premten për zbatim të “shpejtë dhe pa kushte” të Marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve ...

Pa u zbardhur Banjska, dialogu i paimagjinueshëm

Nga sulmi i 24 shtatorit në Banjskë flitet pak për bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë që i ndërmjetëson Bashkimi Evropian - përveç thirrjeve të bashkësisë ...

Po vazhdojnë bastisjet në veri të Mitrovicës, policia gjen mjete shpërthyese

Po vazhdojnë bastisjet e kontrollat në veri të Mitrovicës nga njësi të ndryshme të Policisë së Kosovës.

Kurti - Senatorëve amerikanë: Dialogu me Serbinë nuk mund të vazhdojë sikurse të mos ketë ndodhur asgjë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot senatorët amerikanë, Jeanne Shaheen nga New Hampshire dhe Peter Welch nga Vermont.

LIVE - Intervistë: Elbert Krasniqi

Në emisionin “Kallxo Përnime”, po ndiqni intervistën me ministrin e Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi.

Analistët serbë: Situata në Banjskë, ende e pasqaruar

Pas sulmit terrorist të 24 shtatorit në fshatin Banjskë të Zveçanit, të premten u mbajt diskutim me temën “Cila është zgjidhja e krizës pas Banjskës” në Qendrë...