Postet nga: sulmi terrorist

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Koordinatori për komunikime strategjike në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, John Kirby, shprehu shqetësimin e Uashingtonit, për siç tha, “dislokimin e madh” të trupave ...

Rama: KFOR-i është mision i NATO-s dhe jo ndonjë forcë pushtuese e Serbisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë përmes një postimi në rrjetori social ”X”, se KFOR-i është mision i NATO-s dhe jo ndonjë forcë pushtuese e Serbisë, ...

Letra e plotë e Radoiçiqit për pjesëmarrjen e tij në sulmin terrorist në Banjskë

Është dita e gjashtë që kur Millan Radoiçiq u arratis nga Banjska pas sulmit terrorist që ndodhi më 24 shtator. Pjesëmarrja e tij në këtë sulm u zbulua ...

Radoiçiq merr përgjegjësinë për sulmin terrorist, pranon se qëndron mbrapa armatimit dhe logjistikës 

Milan Radoiçiq ka pranuar zyrtarisht me anë të një letre se ka qenë mbrapa sulmit terrorist të 24 shtatorit në fshatin Basnjkë të Komunës së Zveçanit, ku u ...

Sulmi terrorist i 24 shtatorit, përfundojnë bastisjet në veri

Pesë lokacione në tri komuna me shumicë serbe në veri të vendit janë bastisur nga orët e hershme të mëngjesit nga njësitet e Policisë së Kosovës.

Kurti: Me 24 shtator u pa se grupet kriminale nuk kanë shanse ndaj Policisë së Kosovës

Kryeministri Albin Kurti ka pasur fjalë të mëdha për Policinë e Kosovës gjatë fjalimit të tij në Kuvend në seancën e parë pas sulmit terrorist më 24 ...

Zhvillimet nga veriu pas paralajmërimeve se bastisjet përfunduan

Policia e Kosovës ende nuk e ka liruar për qarkullim zonën rreth fshatit Bajskë të Zveçanit edhe pse mbrëmë u njoftua se operacioni i bastisjes ...

VIDEO - Publikohen pamje nga droni, Sveçla: Radojçiq shihet në mesin e grupit terrorist

Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Xhelal Sveçla, ka publikuar pamje në të cilat shihet nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, në mesin e grupit ...