Postet nga: Prokuroria

Pesë muaj nga sulmi terrorist në Banjskë - LVV: Qindra prova, ende asnjë aktakuzë nga Prokuroria Speciale

Lëvizja Vetëvendosje në pesë mujorin e sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit (24.09.2023) nga grupi i armatosur serb, thotë se pavarësisht provave ende nuk ka asnjë aktakuzë.

Plagosja e dy personave në lagjen ‘Bregu i Diellit’ në kryeqytet, arrestohet i mituri që ishte në arrati për gati 10 ditë

Policia ka arrestuar një të mitur, të dyshuarin e katërt për rastin e vrajses në tentativë të datës 15.02.2024 në lagjen "Bregu i Diellit" në kryeqytet, ku dy ...

Paradite “llogarikërkues”- pasdite “llogaridhënës”, kryetari i komisionit parlamentar para Gjykatës

Valon Ramadani, deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, e nisi ditën duke u kërkuar llogari të tjerëve, ndërsa më vonë iu deshtë të ...

Vdekja e 4-vjeçares - Inspektorati Shëndetësor bëri inspektim në Spitalin e Gjakovës

Inspektorati Shëndetësor ka bërë inspektim në Spitalin e Gjakovës lidhur me rastin e vdekjes së 4-vjeçares.

Gjykata vendos ndaj të akuzuarit që i vuri zjarrin garazhit të gazetarit Alban Selimi

Arsim Limani është shpallur fajtor dhe është dënuar me 4 vite burgim për shkaktim të rrezikut të përgjithshëm për djegien e shtëpisë së gazetarit Alban ...

Arrestohet i dyshuari për 18 vjedhje të rënda në Malishevë, prokurori i rastit jep detaje

Një aksion i përbashkët i Policisë së Kosovës me Prokurorinë e Shtetit ka rezultuar me arrestimin e një personi që dyshohet për të paktën 18 raste ...

'Qeveria Kurti s’po e qet kontratën me Bechtel & Enka, ndonëse ka premtuar'

Kreshnik Gashi nga Kallxo.com ka thënë se në Kosovë ka shumë kontrata si ajo me kompaninë, Bechtel & Enka”.

Mbi 30 vite burgim ndaj të akuzuarve për terrorizëm

Ardian Gjuraj, Nuhredin Skenderi, Mentor Bellaqa dhe Ergim Syla, janë katër të dënuarit në shkallë të parë për terrorizëm, të cilëve Gjykata e Prishtinës ...