Postet nga: Stuart Peach

Kurti në takim me emisarin Peach: Kontingjenti prej 200 ushtarëve britanikë në Kosovë po i kontribuon situatës së sigurisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim të dërguarin e posaçëm të Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor, lordin Stuart Peach, ...

Osmani takohet me emisarin britanik Stuart Peach, flasin për sfidat e sigurisë në rajon dhe dialogun me Serbinë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim të dërguarin e posaçëm të Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor, lordin Stuart Peach, ...

I dërguari britanik: Sulmi në Kosovë “incident shumë serioz”, kërkojmë hetime të plota dhe kthim në dialog

I dërguari i posaçëm i Kryeministrit britanik për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach në një intervistë për Zërin e Amerikës tha se Britania e ...

Presidenti Begaj pret në takim emsarin britanik Stuart Peach, flasin edhe për dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka pritur sot në takim të dërguarin e Posaçëm të Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach.

Emisari i posaçëm i Britanisë për Ballkanin Perëndimor, Sir Stuart Peach sot në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të pres sot në takim të dërguarin e posaçëm të Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Sir Stuart Peach.

Emisari britanik Stuart Peach takon presidenten Osmani

Në kuadër të vizitës së tij në Kosovë, Sir Stuart Peach, i dërguar i Posaçëm i Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor ka ...

I dërguari i posaçëm i Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor nesër në Kosovë

I dërguari special i Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Përendimor, Stuart Peach, nesër do të vijë në Kosovë.

Karriera e gjatë ushtarake e Stuart Peach, emisarit të posaçëm të Britanisë për Ballkanin Perëndimor

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson e ka emëruar Stuart Peach, të dërguar  të posaçëm për Ballkanin Perëndimor, i cili ka një karrierë të ...