Postet nga: Presidentja

Emisari i posaçëm i Britanisë për Ballkanin Perëndimor, Sir Stuart Peach sot në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të pres sot në takim të dërguarin e posaçëm të Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Sir Stuart Peach.

Sekretari Blinken në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë: Sekretarja Albright e kishte përzemër popullin e Kosovës dhe fuqizimin e grave

Në hapje të edicionit të parë të Forumit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, i cili fillon punimet sot në Prishtinë, dhe i cili mbahet me iniciativë të Presidentes së ...

Osmani në Slloveni, pjesë e takimit të Brdo-Brionit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, krahas presidentëve të shteteve të rajonit do të marrë pjesë në takimin e 11-të të procesit Brdo-Brionit.

Urimi i Presidentes Osmani: Frymën solidare duhet ta dëshmojmë çdoherë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar festën e Fitër Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë.

Presidentja Osmani: Po punojmë për anëtarësim në KE dhe NATO

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, gjatë një konference për media, deklaroi se janë duke punuar për anëtarësimin e Republikës së Kosovës në Kë...

Fillon takimi i Presidentes Osmani me delegacionin nga Shtëpia e Bardhë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani- Sadriu ka pritur në takim një delegacion nga Shtëpia e Bardhë.

Hungaria për herë të parë zgjedh një grua për presidente

Parlamenti hungarez zgjodhi të enjten Katalin Novak, një aleate e ngushtë e kryeministrit Viktor Orban, si presidenten e parë grua të shtetit anëtar të Bashkimit Evropian (BE).

Presidentja Osmani ka udhëtuar zyrtarisht në Kanada

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Kanada, ku do të flasë në Forumin Ndërkombëtar të Sigurisë në Halifax.