Postet nga: sporti

Masat e reja anti-COVID-19, merret vendimi edhe për teatrot dhe sportin

Në kuadër të masave të reja anti-COVID-19 të marra sot me vendim të Qeverisë, është vendosur edhe për teatrot, bibliotekat dhe garat sportive.

Kandidati i LDK-së premton dyfishim të buxhetit për rininë dhe sportin në Obiliq

Kandidati nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për kryetar të Obiliqit, Mehmet Krasniqi ka premtuar dyfishime të kodeve buxhetore për rininë dhe për sportin.

Talibanët tentojnë ta rregullojnë imazhin, fotografohen me kapitenin e ekipit kombëtar

Talibanët tentojnë të hedhin poshtë imazhin e krijuar anti-sport duke zhvilluar një takim me kapitenin e ekipit kombëtar afgan të kriketit.

Kush nga rinia e sportistët, mund të përfitoj nga fondi 5 milionësh i Qeverisë?

Shuma prej pesë milionë eurosh do të shpërndahet nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit për mbështetjen e kulturës, rinisë dhe sportit në kuadër ...

A është vërtet e domosdoshme ecja me 10,000 hapa çdo ditë?

Kur bëhet fjalë për të qenë në formë të mirë fizike dhe i shëndetshëm, shpesh na thonë se duhet ta kemi si objektiv nje ecje prej 10,000 ...

XHIRO E 27-TË E SUPERLIGËS SË KOSOVËS NË FUTBOLL KËTË VIKEND NË ARTMOTION!

Xhiro e 27 në Superligën e Kosovës në futboll starton këtë të Shtunë me dy ndeshje mjaftë interesante, ku luftohet për mbijetesë. Në Skënderaj, Drenica do ...

Aktivitetet sportive gjatë agjërimit - VIDEO

Muaji i Ramazanit për shumë sportistë sjellë dilema, pasi ata nuk dinë nëse do të vazhdojnë edhe agjërimin edhe aktivitet e tyre sportive.

Ndalimi i flamurit të Kosovës në Spanjë thekson hendikepin e sportit kosovar

Vendimi i Spanjës për të ndaluar atletët nga Kosova, shtetin të cilën nuk e njeh, që të konkurrojnë nën flamurin e tyre kombëtar në ...