Postet nga: Skenderaj

Bixhoz ilegal në banesë private në Gjakovë

Në 24-të orët e fundit në raportin e Policisë së Kosovës janë raportuar dy raste të organizimit të lojërave ilegale të fatit.

Lista e Bekim Jasharit fajëson qeverisjen e re për mos rihapjen e QMF-së në Likoc

Lista e Pavarur e Bekim Jasharit ka reaguar në lidhje me mbylljen e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Likoc të Skenderajt.

E gjen të mbyllur QMF-në në Likoc, kryetari i Skenderajt premton rihapjen e saj

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura, ka premtuar rihapjen e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Likoc.

Vdekje e dyshimtë në Skenderaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje gjatë ditës në Skenderaj është konstatuar një vdekje e dyshimtë.

Vëllai dyshohet se i ka vjedhur dhe shitur pajisjet shtëpiake të motrës

Një burrë në Skenderaj është arrestuar pasi dyshohet se i kishte vjedhur dhe më pas shitur një shporet elektrik dhe një makinë për larjen e rrobave të cilat ishin ...

Institucioni parashkollor “Nëna Zahide” në Skenderaj kalon në mësim online

Institucioni parashkollor “Nëna Zahide” në Skenderaj do të jetë i mbyllur në dhjetë ditët e ardhshme për shkak se një pjesë e stafit në këtë institucion ...

Arrestohet i dyshuari për dhunim seksual të një të miture në Skenderaj

Një burrë në Skenderaj është arrestuar nën dyshimin se kishte dhunuar seksualisht një të mitur.

Policia: Incidenti i djeshëm në Skenderaj nuk ka lidhje me çështje ndëretnike

Policia e Kosovës ka reaguar në lidhje me lajmet se sulmi ndaj një personi dje në fshatin Runik është sulm anti-serb.