Postet nga: Sindikata

Sindikalisti Jusuf Azemi gjobitet për protestën e sotme

Drejtori i  Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi u dërgua në stacionin policor pas përfundimit të protestës për rritjen e pagave për ...

Tri sindikata paralajmërojnë veprime në rast se nuk i marrin pagat me rritje

Tri sindikata pothuajse me numrin më të madh të anëtarëve, do të mblidhen nesër për të diskutuar për Ligjin për Paga dhe për ...

Sindikata e QKUK-së proteston për sulmet ndaj mjekëve në vendin e punës

Sindikata e Qendrës Klinike Universitare (QKUK) sot ka protestuar para Klinikës Emergjente të QKUK-së.

Sindikata e QKUK-së proteston të martën

Sindikata e Qendrës Klinike Universitare (QKUK) ka vendosur që të mbajë një protestë paralajmëruese 30 minutëshe, para Klinikes Emergjente të QKUK të martën më 26 nëntor , në ...

Situata e rëndë e punëtorëve në sektorin privat, paralajmërohen protesta dhe greva

Udhëheqja e Sindikatës së Pavarur e sektorit privat të Kosovës mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave ku u morr vendimi për fillimin e protestave dhe ...

Aksidenti me tren në Klinë, arrestohet makinisti, kolegët e tij nesër nuk i drejtojnë trenat

Kryesia e Sindikatës së Pavarur të Hekurudhave - Trainkos, ka njoftuar se nesër nga ora 05:00 do të bëhet ndalimi i qarkullimit të të gjithë trenave në Republikë...

Sindikata takon Avokatin e Popullit, hapet rast për zgjedhjen e Drejtorit të Përgjithshëm të RTK-së

Sindikata e Pavarur e RTK-së është takuar sot me Avokatin e Popullit, Hilmi Jashari, për të diskutuar për vendimin e bordit të RTK-së për zgjedhjen e drejtorit ...

Sindikata e Telekomit reagon pas ultimatumit të Z Mobile

Federata Sindikale e Pavarur e PTK-së ka reaguar pas paralajmërimit të Z-Mobile ndaj Telekomit të Kosovës së do se do ta dërgojnë borxhin prej më shumë se 25 ...