Postet nga: Jusuf Azemi

Jusuf Azemi: Prej nesër pesë shkolla të Prishtinës mbesin pa shërbim të punëtorëve teknikë

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Kryetari i Sindikatave të Punëtorëve Teknik në Sektorin Privat parashtron kërkesat e tij në takim me Arben Vitinë

Kryetari i Federatës Sindikale të Punëtorëve Teknik të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi kërkoi sot nga Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia që ...

Zhgënjimi dhe kërkesat e sektorit privat ndaj Qeverisë

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës ka mbajtur sot një konferencë për media ku ka shprehur pakënaqësitë që kanë punëtorët e kë...

Sindikata e sektorit privat: Kur rritet paga në sektor publik, automatikisht duhet të rritet edhe në sektorin privat

Kryetari i Sindikatës së Sektorit Privat, Jusuf Azemi në një bisedë telefonike ka komentuar çështjen e vlerës së koeficientit të pagave që është caktuar sot, e që pë...

Kompania Amerikane për eksplorim dhe miniera kërkon të investojë 800 milionë euro në Kosovë

Federata Sindikale e Punëtorëve të Sektorit Privat në një konferencë për media prezantoi sot një projekt të një kompanie amerikane për eksplorim dhe miniera me vlerë ...

Sindikata e Punëtorëve të Sektorit Privat kërkon që qeveria t’i jap 50 euro shtesë punëtorëve

Federata sindikale e Punëtorëve Teknik të Sektorit Privat të Kosovës ka paralajmëruar grevë në rast se Qeveria e Kosovës nuk e heq kushtëzimin pë...

Kryetari i Sindikatës së Sektorit Privat: Punëtorët regjistrohen kur shteti ndan subvencione, 70% janë familjarë të pronarëve

Kryetari i Sindikatës së Sektorit Privat, Jusuf Azemi, gjatë emisionin “Kallxo Përnime” ka thënë se regjistrimi i punëtorëve po bëhet vetëm pasi qeveria ...

Millaku: 10% e punëtorëve nga të gjitha inspektimet kanë dalë të jenë të paregjistruar   

Udhëheqësi i Inspektoratit të Punës, Agim Millaku, ka thënë në emisionin "Kallxo Përnime" se 10 për qind e punëtorëve nga të gjitha inspektimet ...