Postet nga: kaliforni

Kaliforni, tre të vdekur pas rrëzimit të helikopterit zjarrfikës

Tre persona kanë vdekur pas një përplasjeje helikopterësh gjatë një misioni zjarrfikës në shtetin amerikan të Kalifornisë, raporton BBC.

7 persona të vrarë në një incident të armatosur në SHBA

Një person i armatosur dyshohet se i ka vrarë 7 persona përpara se të arrestohej në Kaliforni të hënën, vetëm dy ditë pas një incidenti tjetër ...

Shkatërrimet pas përmbytjeve në Kaliforni - VIDEO

Më shumë se 33 milionë njerëz janë goditur nga një stuhi e ashpër që solli reshje të mëdha shiu, përmbytje dhe erëra të forta, në veç...

Zjarret në Kaliforni, mijëra njerëz largohen nga shtëpitë e tyre

Një zjarr i madh në një zonë rurale në Kaliforninë veriore shkatërroi rreth 100 shtëpi dhe ndërtesa të tjera, thanë zyrtarët e departamentit të zjarrfikësve të ...

Domatet derdhen në një autostradë në ShBA, shkaktohen aksidente zinxhirore

Rreth orës 5 në mëngjesin e së hënës, më shumë se 150 mijë domate u shpërndanë në trafikun e ngarkuar të Interstate Vacaville në Kaliforni të Shteteve ...

Dy binjakët që lindën në ditë, muaj dhe vite të ndryshme

“Është çmenduri për mua që ata janë binjakë dhe kanë ditëlindje të ndryshme”, tha nëna Fatima Madrigal për binjakët e saj Alfredo dhe Aylin.

Kaliforni, tetë të vrarë me armë zjarri në San Hoze

Tetë persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën të mërkurën në mëngjes, kur një njeri i armatosur hapi zjarr në një kompleks për ...

Mot ekstrem me zjarre dhe përmbytje

Shumë gjëra po ndodhin në planetin tonë. Zjarret në Kaliforni i kanë kthyer qiejt në ngjyrë portokalli. Përmbytjet në Senegal dhe Sudan i kanë shqetësuar fermerët ...