Postet nga: kaliforni

Policia po heton sulmin që la katër persona të vdekur në Kaliforni

Policia në qytetin e Kalifornisë, Fresno është duke hetuar sulmin me të shtëna masive në një festë futbolli që ka ndodhur të dielën.

Katër të vrarë derisa po shikonin futboll në Kaliforni

Të paktën katër persona u vranë dhe gjashtë të tjerë u plagosën me armë zjarri të dielën në një ndejë në oborrin e një shtëpie ...

Trump kërcënon se do t'i ndërpresë fondet për zjarret në Kaliforni

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi se do t'i ndërpresë fondet federale për zjarret në Kaliforni.

Miliona njerëz pa rrymë në Kaliforni si pasojë e zjarreve

Rreth 1.5 milion njerëz të tjerë në Kaliforni do të mbeten sot pa energji elektrike, pasi kompania e furnizimit do ta ndërpresë qëllimisht rrymën, nga frika se ...

3 të vdekur nga rënia e shkëmbit në Kaliforni

Në një nga plazhet e preferuara në Kaliforninë e jugut tre vetë gjatën vdekjen pasi një shkëmb u shkëput papritur, raporton "Zëri i Amerikës".

Një tjetër tërmet më i fuqishëm dridh Kaliforninë e Jugut

Një tjetër tërmet, kësaj radhe me magnitudë 7.1, ka goditur Kaliforninë e Jugut, thonë meteorologët amerikanë, në dridhjen më të madhe të regjistruar prej dy dekadash.

Kalifornia goditet nga një tërmet i fuqishëm

Kalifornia jugore në SHBA, u godit nga një tërmet i fuqishëm prej 6.4 shkallë të Rihterit, por zyrtarët thanë se kishte vetëm lëndime të lehta të ...

Pamje: Piloti filmon rrëzimin e aeroplanit në shkretëtirën e Kalifornisë

Aeroplani i vogël bëri një ulje emergjente në një pjesë të largët të shkretëtirës Mojave të Kalifornisë, raporton BBC.