Postet nga: shpërndarja e kuvendit

Haradinaj i përgjigjet letrës së Krasniqit, nuk ndryshon qëndrim për zgjedhjet

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka kthyer përgjigje kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi, pas letrës që ky i fundit i ka dërguar tri ditë më parë, ...

Opsionet për zgjedhje të parakohshme, LVV-ja pret unifikimin e opozitës për shpërndarjen e Kuvendit

Partia Demokratike e Kosovës u ka bërë thirrje publike dy partive tjera opozitare, LDK- së dhe AAK-së, që ta mbështesin mocionin për shpërndarjen e Kuvendit ...

Planet për zgjedhje të parakohshme, Tahiri: Do të ndërmarrim hapa konkret për shpërndarjen e Kuvendit

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) do të marrë hapa konkret për shpërndarjen e Kuvendit në mënyrë që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme.

Presidentja shpërndan Kuvendin, zgjedhjet e reja caktohen për më 14 shkurt

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka shpërndarë legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës dhe ka caktuar zgjedhjet parlamentare të parakohshme ...

Mocioni 2017- Mocioni 2020: Përfundime të ndryshme të skenarit të njëjtë

Gjykata Kushtetuese të enjten pasdite nxori vendimin mbi kushtetutshmërinë e dekretit të presidentit Hashim Thaçi për nominimin e Avdullah Hotit për kryeministër të ri të ...

Kur mund të shpërndahet Kuvendi sipas aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese e ka shpallur aktgjykimin rreth dekretit të presidentit të vendit Hashim Thaçi, përmes të cilit e mandatoi për kryeministër Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike ...

Shpërndahet Kuvendi i Maqedonisë së Veriut

Me 108 vota për, deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, raporton Alsat M.

Sot pritet shpërndarja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut sot në mesditë do të mbajë seancën e 137-të, në rend dite të të së cilës është Propozim-vendimi për shpërbërjen ...