Postet nga: 14 shkurt

‘Zemër, ke dështu!’ – Rinia e LDK-së i thotë Qeverisë së Kosovës - FOTO 

Forumi i Rinisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) përmes një aksioni simbolik para Qeverisë së Kosovës, ka kritikuar këtë të fundit për tri vjet ...

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë uron Kurtin për fitoren në zgjedhje

Pas fitores në zgjedhjet e 14 shkurtit, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka pritur në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

Deri në orën 15:00 kanë votuar 32.3% e qytetarëve, sipas KQZ-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar që deri në orën 15:00 kanë votuar 32,34% apo 561,416 qytetarë.

Dragashi me numrin më të vogël të votuesve deri në orën 11:00

Sipas të dhënave të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të daljes në votim, Komuna e Dragashit ka përqindjen më të vogël të votuesve deri në orë...

KQZ kërkon ndaljen e kamerave në shkollat e Skenderajt, Bekim Jashari e kundërshton

Komisioni Qendror Zgjedhor i ka dërguar email Komisionit Komunal Zgjedhor të Skenderajt që të ndalen kamerat nëpër shkolla që do të përdoren si qendra të votimit ...

Albin Kurti premton mbështetje për fëmijët dhe familjet me të ardhura të pakta vjetore

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka treguar çfarë mbështetje do të kenë fëmijët nën qeverisjen e tij dhe të ...

Nga sot diaspora mund të votojnë për zgjedhjet e 14 shkurtit

 

Deliu-Kodra: Vjosa Osmani tash është militante e Albin Kurtit

Ish-deputetja dhe kandidatja për deputete e PDK-së, Blerta Deliu - Kodra ka komentuar deklarimin e U.D presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në lidhje me KQZ-në dhe kryetaren ...