Postet nga: Shëndetësia

Ismaili: Nuk ka pasur disiplinë nga politika përballë masave anti-COVID

Ish- Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili në emisionin Kallxo Përnime thotë se politikanët nuk kanë pasur disiplinë të madhe ndaj masave kundër COVID-19.

Sonte në 20:30 përfaqësuesit e partive politike flasin për shëndetësinë

Kosova dhe e gjithë bota janë duke u përballur me pandeminë COVID-19 duke bërë kështu që shëndetësia të vazhdojë të jetë temë kyqe për ...

Zemaj: Po bëjmë përpjekje që të avancojmë sistemin shëndetësor

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka deklaruar se Spitalet e Përgjithshme dhe klinikat për furnizime me barna dhe paisje medicionale, janë prioritet për të.

Çka i premtuan Llapit tre kandidatët për kryetarë?

Disa ditë para se qytetarët e Podujevës do të dalin në votime në zgjedhjet e parakohshme për kryetarë, tre kandidatë nga tre partitë më të mëdha ...

Komuna malore që e ka problem ujin e pijes   

Kaçaniku, komuna që dikur pretendonte të rriste palma sot vazhdon të përballet me probeme të ujit, infrastrukturës dhe ndotjes së ambientit.

Shtimja, komuna me sy kah urbanizimi e me këmbë në bërllok

“Kthehuni mërgimtarë të dashur, sikur dielli i vendit të huaj nuk ka me ju nxe, e idhët është buka kur të afërmit e farefisin tënd nuk ...

Investimet e ‘padukshme’ në shëndetësinë e sëmurë

Partitë politike po e fajësojnë njëra-tjetrën për shëndetësinë e sëmur të Kosovës. Përkundër që për shëndetësinë janë ...

Pacientët vazhdojnë të përballen me mungesë të barnave