Postet nga: Serie A

Fitore e vështirë e Juventusit ndaj Milanit (VIDEO)

Juventus ka shënuar një fitore të vështirë ndaj Milanit me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 12-të në Serie A.

Formacionet zyrtare: Juventus – Milan (FOTO)

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Juventus- Milan, e cila luhet në kuadër të xhiros së 13-të në Serie A, prej orës 20:45.

Thirrjet raciste ndaj Balotellit, tifozit të Veronës i ndalohet hyrja në stadiume

Kapo-ultrasit të Veronës, Luca Castellini, i është hequr e drejta për të marrë pjesë në manifestime sportive deri në vitin 2030, pas incidenteve me sfond racist, të ndodhur të ...

Inter fiton me golat e Lukakus (VIDEO)

Inter ka fituar me përmbysje ndaj Bolognas me rezultat 2-1, në kuadër të xhiros së 11-tënë Serie A.

Inter po mposhtet nga Bologna (VIDEO)

Bologna është duke fituar me rezultat 1-0, ndaj Interit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 11-të në Serie A.

Roma e mposht Napolin në ‘Stadio Oimpico” (VIDEO)

Roma ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Napolit, me rezultat 2-1, në kuadër tër xhiros së 11-të në Serie A.

Juventus me vështirësi fiton ndaj Genoas (VIDEO)

Juventus ka shënuar një fitore të vështirë ndaj Genoas, me rezultat 2-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 10-të në Serie A.

Napoli – Atalanta përfundon pa fitues (VIDEO)

Ka përfunduar derbi i xhiros së 10-të në Serie A, ndërmjet Napolit dhe Atalantas, pa fitues me rezultat 2-2.