Postet nga: SBASHK

Këshilli Grevist arrin në kryeministri - FOTO

Kryesuesi i Këshillit Grevist të BSPK-së, njëherish edhe kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ka arritur në kryeministri për të takuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Kurti nesër takon këshillin grevist

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka ftuar për nesër në mëngjes në takim këshillin grevist të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK).

Bankat e zbrazëta, fëmijët në shtëpi

Mijëra fëmijë në Kosovë janë duke qëndruar larg shkollave të tyre për shkak të grevës që është duke u zhvilluar në arsim.

SBASHK: Greva do të vazhdojë derisa të ulet Qeveria të dialogojë me Këshillin Grevist të BSPK-së

Sindikata e Bashkuar e Arsimit ka njoftuar se greva do të vazhdojë përkundër thirrjeve për ndërprerje të grevës dhe nisje të vitit të ri shkollor.

Çmimi që paguajnë nxënësit për grevën

Psikologë, sociologë dhe prindër në Kosovë shprehen të shqetësuar për gjendjen psikologjike dhe sociale të fëmijëve, të cilët nuk kanë nisur ende vitin shkollor.

Ministrja e Arsimit bën thirrje të ndërpritet greva në arsim

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, u ka bërë thirrje edhe një herë mësimdhënësve që të fillojnë procesin mësimor në shkolla. Përmes një reagimi ...

SBASHK të prerë: Do vazhdojmë grevën

Greva në arsim pritet të vazhdoj edhe të hënën.

Ministrja e Arsimit: Të dashur mësues, mos refuzoni të bëni punën më fisnike, atë të mësimdhënies

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka bërë thirrje edhe njëherë mësimdhënësve që të fillojnë procesin mësimor në shkolla.