Postet nga: greva ne arsim

Krasniqi: 2022-ta për Kosovën ka qenë vit i dështimit në energji, ekonomi, arsim, diplomaci dhe shëndetësi

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi një konferencë për media ka thënë se viti 2022 për Kosovën ka qenë vit i dështimit në ...

SBASHK-u në pritje të Ligjit për pagat për të vendosur për grevën në arsim

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës së Kosovës (SBASHK) është në pritje të Ligjit të pagave për të vendosur se çfarë do të ndodhë ...

Nuk e pranon fajësinë gjyshi i një nxënëseje i akuzuar se tentoi ta sulmojë Rrahman Jasharajn

Në Gjykatën e Prishtinës sot është mbajtur seanca gjyqësore ndaj personit që dyshohet se tentoi ta sulmojë kryetarin e SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj.

Jasharaj për deklarimet e Nagavcit: kjo vërsulja me inspektorë na ngjanë vitet e okupimit

Rrahman Jasharaj, kryetar i SBASHK-ut i ka komentuar deklarimet ministres së Arsmit, Arbërie Nagvci se nesër inspektorët e arsimit do të dalin në terren për të ...

Nagavci: Inspektorët e arsimit nesër do të jenë në terren për mbikëqyrjen e zëvendësimit të mësimit

Ministrja e Arsmit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI), Arbërie Nagavcit ka deklaruar para mediave se nesër inspektorët e arsimit do të dalin në terren për ...

SBAShK: Këtë të shtunë nuk do t’i zëvendësojmë orët e humbura gjatë grevës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës kanë njoftuar se nuk do t’i zëvendësojnë orët e  humbura gjatë grevës këtë të ...

Paradhënia e pagës - në kundërshtim me rregullat e shpenzimeve të parasë publike

Njohësit e financave publike thonë se Ministria e Financave ka bërë shkelje të rregullave për shpenzime të parasë publike me ekzekutimin e “paradhënieve për orë...

PDK dorëzon kallëzim penal ndaj ministrit Murati dhe sekretarit Spahiu për mosekzekutimin e pagave të mësimdhënësve

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka dorëzuar sot kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës kundër ministrit të Financave, Hekuran Murati dhe ushtruesit të detyrë...