Postet nga: Saranda Bogujevci

Bogujevci-Hotit: Ti nuk përfaqëson asgjë dhe askënd në dialog, përveç interesave të Thaçit

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci, në seancën e Kuvendit për dialogun me Serbinë ka thënë se dënimi i krimeve të ...

Saranda Bogujevci: Rruga për të vazhduar përpara është bashkimi ynë në shesh

Aktivistja dhe deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci tha se rruga për të vazhduar dhe për ta rregulluar Kosovën është bashkimi dhe dalja në sheshe ...

Bogujevci: Emri i Agon Musliut po shfrytëzohet politikisht

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, tha se çështja e Agon Musliut është shumë e rëndë. Ajo tha se deputetët po e shfrytëzojnë emrin e tij politikisht.

E mbijetuar e masakrës, Saranda Bogujevci rrëfen luftën e saj për drejtësi

Javë më parë në opinion u hap tema e amnistimit të krimeve të luftës në Kosovë.

Saranda Bogujevci reagon ndaj deklaratave të Baton Haxhiut për faljen e krimeve të luftës nga Serbia

E mbijetuara e masakrës së Podujevës dhe deputetja e Lëvizjes së Vetëvendosje, Saranda Bogujevci ka reaguar ndaj deklaratës së ish-drejtorit të Klan Kosovës, Baton ...

Lirohet para kohe autori serb i masakrës të cilës i mbijetoi Saranda Bogujevci

Miodrag Solaja u dënua për vrasjen e 14 civilëve gjatë luftës në Kosovë në vitet 1998-1999, duke përfshirë shtatë fëmijë të ekzekutuar në oborrin e ...

Një fotografi rikthen mijëra dhimbje

Një fotografi e shfaqur në ambientet e Kuvendit të Kosovës të enjten, freskoi dhimbjen e mijëra grave shqiptare që janë dhunuar seksualisht nga forcat serbe gjatë viteve 1998-1999.

Bogujevci i reagon Brovinës: Çdo viktimë duhet të trajtohet me dinjitet

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci, në seancën ku po diskutohet për themelimin e komisionit shtetëror për Tribunalin Ndërkombëtar ka reaguar pas ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!