Postet nga: Këshilli i Evropës

Kurti i kërkon Parlamentit Evropian mbështetje për anëtarësim në BE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka kërkuar eurodeputetëve mbështetje për anëtarësimin e Kosovës në Bashkimin Evropian dhe Këshillin e Evropë...

Konjufca takoi Presidentin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, folën për anëtarësimin e Kosovës në KE

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, dhe delegacioni i Kuvendit, kanë zhvilluar sot në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës (APKE) disa takime me drejtues të ...

Fjalimi i Bogujevcit në Këshillin e Evropës, flet për dhunën seksuale gjatë viteve të 90-ta në Kosovë

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci po merr pjesë në asamblenë parlamentare të Këshillit të Evropës, ku po diskutohet mbi dhunën seksuale të lidhur ...

MPJD: Nuk është votuar kundër dhe nuk ka dështuar anëtarësimi në Këshillin e Evropës

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka reaguar në lidhje me disa raportime se ka dështuar anëtarësimi i Republikës së Kosovës në ...

Osmani uron Suedinë, pret bashkëpunim për Kosovën më afër BE-së

Presidentja vendit Vjosa Osmani ka uruar Suedinë për marrjen e kryesimit të Presidencës së radhës të Bashkimit Evropian.

Gërvalla: Kosova do të anëtarësohet në kohë rekorde në Këshillin e Evropës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka thënë se Kosova do të anëtarësohet në afat rekord në Këshillin e Evropë...

Keqësohet liria e medias në Shqipëri

Partnerët e Platformës së Këshillit të Europës për Siguri të Gazetarëve deklaruan në Tiranë, në fund të një misioni fakt-mbledhës, se liria e ...

Daçiq: Po na bëhet presion ta pranojmë në heshtje anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Ministri i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, tha se Serbia dhe vendet e BE-së që nuk e njohin Kosovë po u ushtrohet presion që të mos marrin pjesë ...