Postet nga: Samiti BE-Ballkani Perëndimor

Osmani nga Tirana: Serbia nuk mund ta ndalë ecjen e Kosovës përpara

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani para hyrjes në samitin BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, ka thënë se pavarësisht se çfarë qëndrimi e ka Serbia, Kosova ecë...

Vuçiq: Nuk do të shkoj në takimin BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq reagoi me zemërim ndaj emërimit të kryetarit të Partisë Demokratike Progresive me seli në Graçanicë, Nenad Rashiq, në postin e ministrit ...

Mustafa: Me pas pak fytyrë, Vjosa Osmani e disa të tjerë në Qeveri e në Kuvend do ta mbyllnin gojën për liberalizimin

Ish-kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se presidentja Vjosa Osmani dhe  kryeministri Albin Kurti e disa të tjerë  janë ata që kanë lënë ...

Përfundon takimi Kurti, Vuçiq, Merkel e Macron, këto janë detajet e takimit

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, presidentit francez, Emmanuel Macron dhe kancelares gjermane Angela Merkel.

Vuçiq pas takimit me Kurtin: Serbia s’mund të hyjë në BE pa zgjidhur çështjet me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar pas takimit të sotëm me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin, pas sesionit të parë të Samitit BE-Ballkani Perëndimor që ...

Spanja nuk e pranoi paraqitjen e simboleve të Kosovës në Samitin e Sllovenisë

Samiti i BE-Ballkani Perëndimor në Brod të Sllovenisë po mbahet pa simbole shtetërore.

Von der Leyen: BE-ja nuk është e plotë pa Ballkanin Perëndimor

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, ka thënë se Bashkimi Evropian nuk është i plotë pa Ballkanin Perëndimor.

Kurti në Slloveni përmend mosliberalizimin e vizave për Kosovën

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka përmendur mosliberalizimin e vizave për Kosovën, në hyrje të Samitit BE-Ballkani Perëndimor që po mbahet sot në Brdo të ...