Postet nga: samedin mehmeti

Drejtori i Policisë takohet me ambasadorin e SHBA-sënë Kosovë

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier.

Mehmeti merr pjesë në konferencën rajonale të drejtorëve të Policisë, flitet për luftën ndaj krimit të organizuar

Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti po merr pjesë në konferencën rajonale të drejtorëve të Policisë të shteteve të ndryshme.

Drejtori i policisë: Katër sulme brenda tri ditëve ndaj policisë në veri

Mbrëmë në orët e vona ka pasur të shtëna me armë në Zubin Potok, të cilat Policia e Kosovës nuk ka arritur t’i identifikojë në...

Eprorët policorë që morën pjesë në takim me Vuçiqin, temë diskutimi në mes ish drejtorit dhe drejtorit aktual të Policisë

Pesë eprorë të Policisë së Kosovës në veri të vendit, janë parë gjatë ditës së 22 marsit në takimin e thirrur nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas ...

Drejtori i Policisë: Kemi pasë kritika që policët s’dinë me shkru shqip, prandaj në test ka pasë pyetje të tilla

Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, gjatë raportimit në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, tha se Policia e Kosovës ka hartuar një plan të ...

Drejtori i Policisë viziton policin e lënduar gjatë intervenimit në një rast dhune në familje

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, ka vizituar stacionin policor në Suharekë dhe policin që është lënduar gjatë intervenimit në një rast dhune ...

Osmani e Kurti takojnë drejtuesit e institucioneve të sigurisë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani së bashku më Kryeministrin Albin Kurti kanë pritur në takim drejtuesit e institucioneve të sigurisë.

Drejtori i Policisë thotë se nuk kanë buxhet të mjaftueshëm për të siguruar shujta ushqimi për policët

Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, gjatë raportimit para Komisionit për çështje të sigurisë dhe mbrojtjes ka folur edhe për shujtat ushqimore të cilat policët ...