Postet nga: Rrjeti i Grave të Kosovës

Igballe Rugova vazhdon protestën e heshtur para Qeverisë për shkarkimin e Selmanajt

Drejtoresha e Rrjetit të Grave të Kosovës, Igballe Rugova ka vendosur që të protestojnë në heshtje çdo ditë pune, për një orë para objektit të Qeverisë, duke kë...

Hapet ekspozita ‘Dhuna nuk fshehet mrena mureve’

Organizuar nga Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) është hapur sot (nga ora 10:00 deri 16:00) në Sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë ekspozita, ‘Dhuna nuk fshehet mrena mureve’.

Rrjeti i Grave të Kosovës kërkon që të kthehet në rigjykim rasti i Pjetër Ndrecajt

“Polici e gjyqësi, në burg dhunuesit me i shti”, “17 gra të vrara, edhe sa gra tjera për me ju çel sytë”, “Edhe sa thirrje të humbura”, “Edhe sa ...

Rrjeti i Grave aksion para Prokurorisë, kundërshtojnë dënimet e ulëta në rastet e vrasjeve të grave

Rasti i fundit i uljes së dënimit nga burgim i përjetshëm në 24 vjet burg për Pjetër Ndrecajn ka bërë që Rrjeti i Grave të ...

Rrjeti i Grave reagon për uljen e dënimit ndaj Pjetër Ndrecajt

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka reaguar për uljen e dënimit ndaj Pjetër Ndrecaj, i cili në mbrëmjen e shtatë gushtit të 2018-tës, ...

Rrjeti i Grave kërkon zvogëlimin e numrit të zëvendësministrave dhe zbatimin e Ligjit për Barazi Gjinore

Rrjeti i Grave të Kosovës përmes një komunikate ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës zvogëlimin e numrit të zëvendësministrave dhe zbatimin e Ligjit ...

Rrjeti i Grave kërkon nga institucionet që të reagojnë për 20 vjeçaren e përdhunuar në Kukës

Rrjeti i Grave të Kosovës ka kërkuar reagimin e institucioneve të Kosovës dhe të Shqipërisë, në lidhje me rastin e 20 vjeçares nga Kosova e cila ...

Rrjeti i Grave: Të ndalen sulmet dhe shpifjet ndaj Vjosa Osmani

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka bërë thirrje që të mos cenohet integriteti dhe kontributi i kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, pas sulmeve që i janë bë...