Postet nga: rrjetet sociale

Kabineti “Rama” avancon faqet private në rrjetet sociale me fonde publike

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të tij po përdorin fondet publike dhe një rrjet të gjerë nëpunësish të marrëdhënieve publike për të ...

Instagram po teston 'ripostimin' e përmbajtjes së njerëzve të tjerë

Instagram po teston një veçori të re që imiton rrjetet e tjera sociale. TechCrunch shkruan se Instagram ka konfirmuar testet e "ripostimeve" për ta sjellë përmbajtjen e ...

Snapchat iu bashkua një tendence të re në rrjetet sociale

Edhe pse ndonjëherë duket se asgjë e re nuk mund të shpiket në rrjetet sociale dhe se është e vështirë për këdo që ta "kërcë...

Raporti i D4D për lajmet në portale dhe rrjete sociale: Dominojnë gjuha e ashpër dhe titujt e ekzagjeruar

Instituti Demokracia për Zhvillim (D4D) ka mbajtur sot tryezën me titullin “Ndikimi lajmeve të publikuara nga portalet dhe rrjetet sociale në jetën e qytetarëve”.

Komentet në rrjete sociale, burim i urrejtjes ndaj grave

Një video e publikuar ditë më parë në KALLXO.com, ku një prind sulmonte fizikisht vajzën e tij në një rrugë në Prizren, zgjoi shumë reagime.

Iu shpërnda fotografia si personi që e rrahu Luigj Markun, Ramadan Gashi: Nuk jam unë i përfshiri në rast!

Fotografia e Ramadan Gashit, mërgimtar në Gjermania, ka qarkulluar në rrjete sociale  e në lajme të mediave vendore si një nga të dyshuarit për rrahjen e Luigj Markut, ...

Rrjedhja e pyetjeve të testit të arritshmërisë në rrjete sociale, flasin nga Ministria e Arsimit

Gjatë ditës së sotme është mbajtur testi i arritshmërisë për klasat e 9-ta, të cilët më pas do të vijojnë mësimet në shkolla të mesme ...

Studimi tregon se çfarë ndodhi me personat që morën një javë 'pushim' nga rrjetet sociale

Vetëm një javë "pushim" nga mediat sociale e redukton depresionin dhe ankthin, ka treguar një studim i ri.