Postet nga: rastet aktive

633 raste aktive me COVID-19 në Gjilan

Aktualisht 82 qytetarë të Gjilanit janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm, 64 prej tyre janë me oksigjeno-terapi, derisa 633 raste janë aktive. Kështu ka bërë të ditur ...

Mbi 13 mijë raste aktive me COVID-19 janë aktualisht në Kosovë

Rastet pozitive me coronavirus dhe numri i personave të vdekur si pasojë e infeksionit në Kosovë javëve të fundit janë në nivele goxha të larta.

Situatë alarmante, mbi 10 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Kosova është duke u ballafaqur përsëri me rritje të rasteve pozitive me COVID-19 në nivel vendi.

8 mijë e 880 raste aktive me COVID në Kosovë

Numri në rritje i rasteve ditore me COVID-19 ka bërë që të kemi edhe rritje të numri të rasteve aktive nga dita në ditë.

7 mijë e 41 raste aktive me koronavirus

Nga data 13 mars e vitit të kaluar e deri më sot në Kosovë janë shënuar 63.805 raste pozitive me koronavirus nga 261.492 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.540 raste të ...

Mbi 50 mijë të infektuar me COVID-19 në Kosovë

Javën e fundit është shënuar një rënie e lehtë e rasteve me Covid-19 në Kosovë. Megjithatë, aktive mbesin mbi 10 mijë raste, ndërsa deri më tani numri ...

13 mijë e 625 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se në Kosovë janë shënuar 626 raste të reja me COVID-19.

Rastet aktive me COVID-19 në Kosovë po rriten dita- ditës

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se deri sot janë shënuar 12 mijë e tetë raste aktive me COVID-19 në Kosovë.