Postet nga: Rasim maloku

Pamje ekskluzive të konfiskimit të dokumenteve në komunën ilegale të Shtërpcës

Policia dhe Prokuroria e Ferizajt janë rikthyer sërish në Shtërpcë, ku katër muaj më parë e kishin mbyllur komunën ilegale apo paralele serbe.

Pamje ekskluzive – Sekuestrimi i kamerave ilegale që dyshohet se pamjet nga Kosova i dërgonin në Serbi

Forca të mëdha të Policisë, të shoqëruar edhe nga zyrtarë të Prokurorisë së Ferizajt, në orët e para të 7 korrikut ia kanë mësyrë Shtërpcës.

Numër gjigant i personave të dyshimtë në Shtërpcë

Në mëngjesin e sotëm Policia ka zbatuar urdhrin e Gjykatës dhe Prokurorisë së Ferizajt për bastisjen e disa lokacioneve në qytetin e Shtërpcës. Aksioni ë...

Ekskluzive - Detaje nga operacioni i Shtërpcës

Kamerat e sigurisë që ishin të vendosura në qytetin e Shtërpcës sot janë larguar nga Policia e Kosovës në një aksion të gjerë të udhëhequr nga ...

Aksioni 'Brezovica', prokurori i rastit flet për KALLXO.com

Ka vazhduar edhe sot aksioni në rastin “Brezovica” ku janë bastisur gjashtë lokacione dhe janë arrestuar 4 persona, përfshirë ish-sekretarin e Ministrisë së Infrastrukturës.

Rasti 'Brezovica', prokurori ndërpret marrjen në pyetje të Arben Çitakut

Prokuroria e Ferizajt e ka ndërprerë marrjen në pyetje të Arben Çitakut pasi sipas prokurorisë gjatë marrjes në pyetje të Çitakut në vend të tij është përgjigje mbrojtë...

Lirohet nga paraburgimi Ismet Asllani, i dyshuar në rastin "Brezovica"

Është liruar nga paraburgimi Ismet Asllani, i ndaluar më 6 janar të këtij viti nga Policia e Kosovës në rastin “Brezovica”.

Si u arratis Millan Radojiçiq nga pika kufitare? Flet prokurori që e futi në “stop-listë”

I kërkuar më parë për rastin e vrasjes së ish-politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, Millan Radojiçiq sot është në “stop- listë” për rastin e ...