Postet nga: arben Çitaku

Dosja e Prokurorisë: Leja e ndërtimit për një vilë në Brezovicë paguhej 10 mijë euro

Dhjetëra vila luksoze, hotele dhe lagje me shtëpiza janë ndërtuar në Brezovicë pas vitit 2013 me leje ndërtimore të cilat pretendohet të jenë siguruar përmes afera ...

Rasti 'Brezovica', prokurori ndërpret marrjen në pyetje të Arben Çitakut

Prokuroria e Ferizajt e ka ndërprerë marrjen në pyetje të Arben Çitakut pasi sipas prokurorisë gjatë marrjes në pyetje të Çitakut në vend të tij është përgjigje mbrojtë...

Apeli liron nga paraburgimi Arben Çitakun për rastin ‘Brezovica’

Ish-sekretari e MMPHI-së, Arben Çitaku është liruar nga masa e paraburgimit me vendim të Gjykatës së Apelit për rastin "Brezovica".

Lirohet nga paraburgimi Ismet Asllani, i dyshuar në rastin "Brezovica"

Është liruar nga paraburgimi Ismet Asllani, i ndaluar më 6 janar të këtij viti nga Policia e Kosovës në rastin “Brezovica”.

Prokuroria: Sabit Geci i dha 10 mijë euro mito për Arben Çitakun 

Sabit Geci, dyshohet se ka dhënë 10 mijë euro ryshfet për marrjen e një leje mjedisore në Ministrin e Ambientit, sipas dosjes së Prokurorisë së Ferizajt.

Rasti 'Brezovica', dy zyrtarë të MMPH-së dyshohen se me ish-Sekretarin Arben Çitaku morën 80 mijë euro ryshfet

Zijadin Geci e Arbër Xani janë dy nga tetë të arrestuarit gjatë ditës së djeshme në vazhdën e aksionit të Prokurorisë Themelore të Ferizajt për rastin ...

Një muaj paraburgim për 3 të arrestuarit në operacionin e djeshëm për rastin “Brezovica”

Gjykata e Ferizajt ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj tre të ndaluarve dje për rastin “Brezovica”:

Ish-sekretari i Ministrisë së Mjedisit dyshohet se lëshoi leje mjedisore dhe mori ryshfet

Ish-sekretari i Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Arben Çitaku, është arrestuar gjatë ditës së sotme nën dyshimin se ka kryer veprat penale - keqpërdorim të ...