Postet nga: Raporti i Policisë

Mitrovicë e Veriut, gruaja ankohet se u sulmua nga fqinji

Një grua e komunitetit boshnjak në Mitrovicën e Veriut ka telefonuar Policinë e Kosovës pasi që është sulmuar fizikisht nga fqinji i saj poashtu i komunitetit boshnjak.

Istog, vjedh gjenerator dhe vegla puna, arrestohet nga Policia

Policia e Kosovës njofton se në bjeshkën e Radushës, në rajonin e Istogut, është arrestuar një burrë nën dyshimin se kishte vjedhur një gjenerator dhe disa ...

Drenas, një punëtor rrëzohet nga objekti, pëson lëndime të rënda trupore

Një punëtor ka pësuar lëndime të rënda trupore në Drenas, pasi  duke punuar në një objekt, është rrëzuar aksidentalisht.

Gjakovarë arrestohen në flagrancë për vjedhje të kabllove të rrymës

Dy persona janë arrestuar gjatë ditës së djeshme për vjedhje.

Gjuajti me armë në aheng, arrestohet i dyshuari

Një person është arrestuar gjatë ditës së kaluar në Podujevë.

Lëndohen dy persona nga një aksident në Vushtrri

Dy persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në komunën e Vushtrrisë.

Arrestohet mitrovicasi, u kap me armë dhe fishekë në veturë  

Një burrë nga komuna e Mitrovicës është arrestuar, pasi që Policia e Kosovës, gjatë kontrollit në veturën e tij ka gjetur armë.

46 aksidente dhe 31 të arrestuar për 24 orë

14 aksidente me të lënduar dhe 32 aksidente pa të lënduar, janë raportuar gjatë 24 orëve të fundit.