Postet nga: Interpelanca

Vetëm 41 deputetë mbesin në sallë, s’ka kuorum për rezolutën nga interpelanca e parë e Hotit

Kuvendi i Kosovës nuk ka pasur kuorum që ta votojë rezolutën e propozuar nga Lëvizja Vetëvendosje, pas interpelancës së kryeministrit Avdullah Hoti në lidhje me ...

Hoti: Po punojmë të sigurohemi që të mos dështojmë në anëtarësimin në organizata ndërkombëtare

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur Interpelanca me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, sipas kërkesës së deputetes Fitore Pacolli-Dalipi, mbështetur edhe nga 6 deputetë të GP ...

Kryeministri Hoti ftohet në tri interpelanca nga Kuvendi

Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës, u mblodh sot nën drejtimin e kryetares Vjosa Osmani, për të shqyrtuar kërkesën  e kryeministrit të Republikë...

Vetëvendosje i quan ‘të papërgjegjshme’ deklarimet e Veliut për hyrjen e ushtrisë serbe në Kosovë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi në seancën e Kuvendit i ka quajtur të papërgjegjshme deklarimet e ministrit të Punëve të Brendshme ...

Deputeti opozitar kritikon mësimin online: Ishte mësim përpara televizorit

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka theksuar se mësimi online në fillimin e pandemisë, nuk ka qenë për mburrje.

Haxhiu: Shumë fëmijë nuk kanë pasur fare qasje në mësimin në distancë

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiu në seancën e sotme të Kuvendit ka thënë se një numër i madh i ...

Albert Kinolli kërkon nga Ministri i Arsimit pasije teknologjike për fëmijët e komuniteteve

Deputeti nga radhët e Partisë Rome të Bashkuar, Albert Kinolli ka kërkuar nga Ministri i Arsimit, Ramë Likaj paisje tekonologjike për fëmijët romë, ashkalinj dhe ...

VIDEO- Deputetja e LDK-së: Kosova nisi vitin shkollor si Spanja e Italia

Deputetja nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Valentina Bunjaku-Rexhepi në sencën e Kuvendit ku po mbahet interpelanca e ministrit të Arsimit, Ramë Likaj për mësimin në pandemi, ...