Postet nga: ambasada e Amerikes

Ambasada e Amerikës reagon për zgjedhjet në UP

Ambasada e Amerikës në Kosovë ka reaguar për zgjedhjet të cilat do të mbahen në Universitetin e Prishtinës për zgjedhjen e rektorit.

Ambasada Amerikane: Kuvendi ka humbur kohë në sulme personale në vend që të kryejë përgjegjësitë e veta

Ambasada Amerikane ka reaguar ndaj tensionet e mbrëmshme në Kuvendin e Kosovës ku ndër tjera, deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj iu vërsul Kryetares së Kuvendit të ...

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit.

Në ditën e Pavarësisë së Amerikës përurohet objekti i ambasadës së re

Në Ditën e Pavarësisë së ShBA-së, është hapur zyrtarisht edhe "shtëpia" e amerikanëve në Kosovë.

Deputeti i PDK-së e komenton kërkesën e Ambasadës së SHBA-së, ndaj Thaçit për KQZ-në

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajdar Beqa e ka komentuar reagimin e Ambasadës së SHBA-së në Prishtinë, e cila sot përmes një deklarate ka shprehur ...

Ambasada amerikane kërkon nga Thaçi ta zhbllokojë KQZ-në

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë(ShBA) i ka bërë thirrje Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi që të bëjë emërimin e përfaqësuesve ...

Shpërthim afër Ambasadës amerikane

Një shpërthim ka ndodhur jashtë ambasadës amerikane në Pekin. Disa dëshmitarë kanë rrëfyer për Reuters se kanë dëgjuar shpërthimin dhe pamjet me tym ...

Më në Fund, Haradinaj Merr Vizë Amerikane

Kryeministri Ramush Haradinaj më në fund ka marrë përgjigje pozitive edhe nga Ambasada amerikane.