Postet nga: ramush haradinaj

Haradinaj: Nuk Lejojmë do Matrapazë ta Bllokojnë Kosovën

Pas takimit me menaxhmentin e KEK-ut dhe banorët e Hades dhe Shipitullës, Kryeministri Ramush haradinaj doli në një konferencë për gazetarë.

Haradinaj ia Përmend Deputetes ‘Vallëzimin Para Gadafit’

Kryeministri Ramush Haradinaj i është përgjigjur kritikave të deputetes Mimoza Kusari-Lil me një fjalor goxha të rëndë.

Polemikë për Demarkacionin mes Kryeministrit dhe Kujtim Shalës

Kryeministri Ramush Haradinaj ka polemizuar me nënkryetarin e Kuvendit nga radhët e LDK-së, Kujtim Shalën, lidhur me çështjen e votimit të Demarkacionit.

Debati për Mace mes Haradinajt e Hotit

Debati për Mace mes Haradinajt e Hotit

Ramush Haradinaj e Avdullah Hoti u përfshinë sot në një debat kur po diskutohej në Kuvend për programin katërvjeçar qeveritar.

Haradinaj: Jemi Qeveri e Sfiduar me Tema të Rënda

Kryeministri Ramush Haradinaj tha gjatë prezantimit të programit qeveritar se pret nga deputetët ballafaqim në vazhdimësi për punën e Qeverisë.

Konjufca e Haradinaj- Debat për Nepotizmin

Në seancën e Kuvendit Glauk Konjufca e Ramush Haradinaj u përfshinë në një debat për nepotizmin.

Haradinaj: Shpresoj të Mos i Shohim Deputetët me Pranga

Duke folur për programin qeveritar të katër vjetëve të ardhshëm, Kryeministri Ramush Haradinaj tha sot se shpreson që të rregullohet imuniteti i deputetëve.

Haradinaj: Do të Bashkëpunojmë Ngushtë me Përpunuesit e Drurit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, fillimisht falënderoi studentët, të cilët kanë krijuar modele të ndryshme për prodhimet që do të jenë “Made in Kosova”, por ...