Postet nga: Dushko Markoviq

Mali i Zi gati të shpallet zonë e lirë nga coronavirusi, do të nisë përgatitjet për sezonin turistik

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, ka thënë se në javët në vazhdim Mali i Zi do të përgatitet për sezonin turistik, ndërsa në ...

Mali i Zi ua përgjysmon rrogat punonjësve publikë

Kryeministri malazez Dushko Markoviq sot ka njoftuar se pagat e punonjësve publikë do të ulen me 50 përqind për shkak të ndikimit të pandemisë së coronavirusit në ekonominë ...

Kryeministri malazez i ofron bisedime Kishës Ortodokse Serbe

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, tha se është i gatshëm të vazhdojë bisedimet me mitropolitin Amfilohije të Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi, në lidhje ...

Derisa në Kosovë protestohet, Mali i Zi paralajmëron ndalimin e ndërtimit të hidrocentraleve

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq ka paralajmëruar anulimin e koncesioneve për ndërtimin e hidrocentraleve të vogla në disa qytete, raporton Plava e Gucia Sot.

Haradinaj pret në takim kryeministrin e Malit të Zi, asnjë fjalë për rishikimin e demarkacionit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka pritur në takim homologun e tij nga Mali i Zi, Dushko Markoviq.

Orban i ofron Malit të Zi ndihmë për ‘të mbrojtur’ kufijtë

Kryeministri hungarez Viktor Orban u ofrua të martën të ndihmojë Malin e Zi “të mbrojë” kufijtë e tij nga një numër në rritje i emigrantëve dhe refugjatë...

Mali i Zi kërcënon me penalitete për përkujtimoret çetnike

Kryeministri malazez Dushko Markoviq njoftoi ndryshimin e ligjit penal për të parandaluar mbajtjen e eventeve përkujtimore për njerëzit e dënuar për krime lufte.

Markoviq: Me Kosovën duhet intensifikuar bashkëpunimin ekonomik dhe politik

Kosova dhe Mali i Zi kanë treguar korrektësi sa i përket bashkëpunimit ndërshtetëror, është thënë në një takim mes kryeministrit të Kosovës dhe ...