Postet nga: Marrëveshja

Kurti thotë se është i angazhuar që në orët e mbetura të arrihet zgjidhja për targat

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar në lidhje me takimin e djeshëm në Bruksel dhe me vendimin për shtyrje për 48 orë të fillimit të shqiptimit ...

SHBA shpreson për një marrëveshje Kosovë - Serbi në ditët në vijim

Një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se Shtetet e Bashkuara shpresojnë që Kosova dhe Serbia “të arrijnë një marrë...

Petkoviq: Kurti i dha goditje fatale Marrëveshjes së Brukselit

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Petar Petkoviq, ka akuzuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, se i ka dhënë goditje fatale Marrëveshjes ...

Nesër mbledhja e Këshillit Prokurorial, shqyrtohet edhe marrëveshja e propozuar nga kryeprokurori i suspenduar i Gjakovës, Ramiz Buzhala

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka njoftuar se nesër nga ora 10:00 do të mabjë mbledhjen e radhës ndërsa gazetarët do të kenë mundësi që ...

Java e pestë e grevës, SBASHK-u thotë se do të bisedojnë me anëtarësinë për hapat që do të ndërmarrin nëse Qeveria nuk reflekton

Greva në sistemin arsimor ka hyrë në javën e pestë. Ndonëse ka pasur shumë takime e përpjekje, Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës së Kosovë...

Serbia vendos njoftime në pikat kufitare: Njohja e letërnjoftimeve, nuk do të thotë që kemi njohur pavarësinë

Në të gjitha pikat e kontrollit në vendkalimet administrative të Serbisë që çojnë drejt Kosovës janë vendosur postere që njoftojnë se përdorimi i letërnjoftimeve të Republikës ...

Vuçiq: Nuk ka shanse që çështja e targave të zgjidhet para 1 shtatorit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se nuk sheh mundësi që çështja e targave me Kosovën të zgjidhet para 1 shtatorit dhe shtoi se ai beson se Kosova ...

Petkoviq: Marrëveshja për dokumentet ruan praninë e Serbisë në Kosovë

Bashkimi Evropian njoftoi më 27 gusht se është arritur marrëveshja për heqjen e dokumenteve për hyrje-dalje. Këtë praktikë Serbia e ka aplikuar për shtetasit e Kosovë...