Postet nga: mocioni i mosbesimit

Haradinaj: Zgjidhja e vetme për të shpëtuar vendin, shkarkimi i Qeverisë Kurti

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush Haradinaj, ka reaguar pas aksionit të Policisë në Ministrinë e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), ...

Tahiri: Opozita ka shprehur gatishmëri ta nënshkruajë mocionin për rrëzimin e Qeverisë

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka deklaruar se partitë e tjera opozitare kanë shprehur gatishmërinë që të vendosin ...

Opozita në kërkim të mënyrave për të kundërshtuar “izolimin” e Kosovës

Përfaqësues të partive opozitare në Kosovë thonë se duhet të gjejnë mënyra për t’iu kundërvënë politikave të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, ...

Mocion mosbesimi ndaj Qeverisë për të shmangur pasojat nga Perëndimi?

Nuk ka pasur kërkesa eksplicite ndaj partive opozitare në Kosovës nga ana e të dërguarve të posaçëm të Shteteve të Bashkuara, Gabriel Escobar, dhe të Bashkimit ...

AAK në bisedime me dy partitë e tjera opozitare lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë ka përpiluar mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti 2.

Historia e rrëzimit të qeverive në Kosovë

Për një vit kalendarik, Kosova priti e përcolli dy qeveri.

Haxhiu fton partitë politike ta mbështesin mocionin e mosbesimit për Qeverinë Hoti

Ish- Ministrja e Drejtësisë nga Lëvizja Vetëvendosje, Albulena Haxhiu  i ka ftuar partitë politike ta mbështesin mocionin e mosbesimit të  nisur nga partia e saj ndaj ...

Rexhep Selimi tregon a kanë marrëveshje me PDK-në rreth mocionit për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka folur rreth iniciativës së partisë për mocion mosbesimi ndaj Qeverisë së ...