Postet nga: Qeveria Kurti 2

Deputeti i PDK-së i quan skandaloze vendimet e Qeverisë Kurti

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Fadil Nura ka listuar disa vendime të cilat i ka quajtur skandaloze. Këto vendime të qeverisë Kurti, sipas tij, filluan me pagesë...

Mospërmendja e 'Republika e Kosovës' në draft-letrën e Qeverisë për CEFTA-n, flasin nga PDK

Dy ditë më parë, ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, në emisionin “Kallxo Përnime” përmendi ekzistencën e një draft-letre përmes së cilë...

Qeveria Kurti ndryshon vendimin e Qeverisë Hoti që ndalonte blerjen e veturave zyrtare

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka ndryshuar vendimin e Qeverisë Hoti të datës 19 tetor 2020, që ndalonte blerjen e veturave zyrtare nga ministritë dhe agjencitë.

Zbardhet draft-letra e Qeverisë Kurti për CEFTA, largohet emërtimi 'Republika e Kosovës'

Ministrja e Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, në emisionin “Kallxo Përnime” ka thënë se Qeveria Kurti 2 ka propozuar ndryshimin e emërtimit të ...

Kurti e emëron këshilltar për çështje të kategorive të dala nga lufta e UÇK-së ish-kandidatin e LVV-së për deputet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar Aziz Bicin, këshilltar për çështje të kategorive të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Raporti 100 ditësh i qeverisë Kurti (DOKUMENT)

Qeveria e Kosovës e ka publikuar raportin e punës 100 ditës.

Kosova e harron demarkacionin me Malin e Zi

Janë bërë tre vjet që nga ratifikimi i Marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi në Kuvendin e Kosovës dhe ende ky proces nuk mund të konsiderohet ...

GLPS e vlerëson me notën 5.5, 100 ditëshin e Qeverisë

Sipas Grupi për Studime Juridike dhe Politike, Qeveria Kurti 2 në treguesin e performancës së përgjithshme për këto 100 ditë ka shënuar një shkallë prej 5.5 nga 10 ...