Postet nga: Pulsi publik

UNDP lanson Pulsin Publik 'Korrelacioni midis Tregut të Punës në Kosovë dhe Emigrimit'

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë do të lansojë sot analizën e Pulsit Publik "Korrelacioni midis Tregut të Punës në Kosovë dhe Emigrimit".

Haxhi Avdyli i reagon Isa Mustafës për raportin e UNDP: Kur numrat flasin, fjalët janë të tepërta

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka reaguar pas deklaratës së kreut të partisë, Isa Musatafa, i cili statistikat e raportit të UNDP-së ...

Mustafa nuk i beson raportit të UNDP-së rreth kënaqshmërisë së qytetarëve me punën e Qeverisë Kurti

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë se pas sugjerimit të ambasadorit gjerman Christian Heldt për leximin e raportit të UNDP-së për ...

Anketa e UNDP-Qytetarët më të kënaqur me punën e Vjosa Osmanit se të Veselit

Kënaqshmëria e qytetarëve të Kosovës me punën e kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani është rritur në 72.4 për qind këtë vit, ...

Të rinjtë kosovarë janë pesimistë për të ardhmen e tyre në Kosovë

UNDP ka publikuar gjatë muajit gusht të këtij vitit, analizën e pulsit publik me temën “Sfidat dhe Këndvështrimet e Rinisë në Kosovë” që ndërlidhet ...

Raporti i UNDP: Bie kënaqshmëria në institucione, rritet gatishmëria për të protestuar

Kënaqshmëria e publikut në institucionet qendrore të vendit ka rënë ndërsa gatishmëria për të protestuar për arsye politike është rritur, sipas një hulumtimi ...

Lansohet 'Pulsi Publik', i 14-ti me radhë

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) do të lansojë sot raportin Pulsi Publik XIV .

Bie Perceptimi për Korrupsion në ATK

Administrata Tatimore e Kosovës në një komunikatë tregon se ka rënë perceptimi për korrupsion në këtë institucion.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!