Postet nga: christian heldt

Jörn Rohde ambasadori i ri gjerman në Kosovë

Jörn Rohde pritet të jetë ambasadori i ri i Gjermanisë në Kosovë pas largimit të Christian Heldt. Njoftimin për këtë e ka bërë vet Heldt pë...

Hoti priti në takim lamtumirës ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, të cilin e falënderoi për bashkëpunimin dhe ...

Osmani për ambasadorin e Gjermanisë: Forcoi marrëdhëniet bilaterale në mes të Kosovës e Gjermanisë

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian Heldt me rastin e përfundimit të misionit diplomatik në Kosovë.

Heldt nga Krusha: Kjo është Kosova në të cilën besoj

Ambasadori Gjerman në Kosovë, Christian Heldt ka vizituar gjatë ditës së sotme Krushën e Madhe.

Përmes GIZ dhe Kolegjit Heimerer lansohet projekti për COVID-19 me mbështetjen e Qeverisë Gjermane

Ditën e sotme është lansuar projekti që do mbështesë institucionet shëndetësore dhe punonjësit në luftën e tyre kundër COVID-19.

Reagimi i Ambasadorit Gjerman, Christian Heldt pas gjuhës linçuese të Gani Kocit

Ish-zëvëndësministri nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Gani Koci, sot ka kërcënuar disa persona, duke përfshirë politikanë e gazetarë.

Rikthimi i të shkarkuarve në qeverinë Hoti, reagon ambasadori gjerman

Ambasadori i Gjermnisë në Kosovë, Christian Heldt ka deklaruar se janë duke e parë nga afër kthimin e njerëzve politikë nëpër ministri të Qeverinë Hoti, pë...

Ambasadori gjerman reagon për shuarjen e Ministrisë së Integrimeve dhe kritikave ndaj BE-së

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt në një adresim për marrjen e shtetit gjerman të drejtimit të Presidencës së BE-së, ka përmendur edhe shuarjen e Ministrisë ...