Postet nga: PSD

PSD arsyeton veprimin e zyrtareve të saj ndaj kryeministrit Hoti

Partia Socialdemokrate ka arsyetuar veprimin e dy zyrtareve të saj, Teutë Rrusta dhe Natyra Kuçi ndaj kryeministrit Avdullah Hoti, të cilat ia ndërprenë atij fjalimin, duke fishkëlluar ...

PSD: Albin Kurti nuk e lejon Arben Vitinë të japë dorëheqje

Partia Socialdemokrate e Kosovës me anë të një postimi të gjatë ka thënë se ekzistenca e karantinës, e cila është vendosur në Qendrën e Studentëve, ...

Besnik Bislimi reagon pas aksionit të PSD-së për ‘Çmimin Nobel’

Minisri në detyrë i Financave dhe i Transfereve, Besnik Bislimi ka reaguar pas aksionit të sotëm të PSD-së, që në oborr të qeverisë së Kosovës, ndanë “Çmimin Nobel ...

PSD aksion në oborr të qeverisë, ndajnë çmimin "Besnik Bislimi" për ekonomi

Partia Socialdemokrate sot ka mbajtur një aksion simbolik përballë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës, pas deklaratave të ministrit në detyrë të Financave Besnik Bislimi se aktualisht ë...

Ymeri i reagon Bislimit: Po manipulon me numra për papunësinë

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi dje ka deklaruar se papunësia në Kosovë është ulur për 6.6 për qind gjatë këtij muaji.

PSD: Nuk do të ketë hetim të pavarur për vdekjen e të riut nga Gjilani derisa në detyrë janë Sveçla dhe Vitia

Partia Socialdemokrate (PSD) përmes një aksioni simbolik të organizuar sot para ndërtesës së qeverisë kanë kërkuar dorëheqjen e ministrit në detyrë të Punëve të ...

Vdekja e 26-vjeçarit te konviktet, PSD kërkon dorëheqjen e ministrit Arben Vitia

Partia Socialdemokrate (PSD) ka kërkuar dorëheqjen e menjëhershme të ministrit në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia, pas rastit tragjik që ndodhi në karantinën e ...

PSD: Kosova e humbi një qeveri të spektaklit, duhet shkuar në zgjedhje

Partia Socialdemorkatike (PSD) ka bërë të ditur se sot ka mbledhur kryesinë e saj për të diskutuar situatën e krijuar politike në Kosovë, pas paralajmërimit të ...