Postet nga: denime

Policia në Gjilan konfiskon 21 patentë-shofer e shqipton mbi 1,400 gjoba javën e fundit

21 patentë-shofer janë konfiskuar, 1,400 gjoba për kundërvajtje në trafik dhe 29 gjoba për vozitësit e automjeteve me parregullsi teknike janë shqiptuar nga Drejtoria Rajonale e Policisë Gjilan ...

Voziste me shpejtësi 152 km/h në zonën e kufizimit 40 km/h

Policia e Kosovë ka gjobitur një shofer i cili  ka vozitur me shpejtësi 152 km/h në zonën e kufizimit 40 km/h.

Dhuna ndaj disa vajzave në një restorant në Kinë, njëri nga sulmuesit dënohet me 24 vjet burg (VIDEO)

Një burrë në Kinë është dënuar me 24 vjet burg për rolin e tij në një sulm brutal ndaj disa vajzave e grave në një restorant në qytetin Tangshan ...

Për 24 orë rreth 4300 tiketa për shkelje të masave anti-COVID-19

Policia e Kosovës vazhdon t`i gjobisë qytetarët për mosrespektim të masave anti-COVID.

Rekord i gjobave anti-COVID

 

Rritet numri i gjobave për mosrespektim të masave kundër COVID-19

Për vetëm brenda një ditë është rritur numri për më shumë se 1 mijë e 500 gjoba të shqiptuara për personat që kanë shkelur ligjin për COVID – 19.

“Vetëm drejtësia mund të lehtësojë dhimbjen dhe vuajtjen tonë”

Rrëfimet e 16 të mbijetuarve të dhunës seksuale dhe torturës gjatë luftës së fundit në Kosovë, janë shpalosur në librin digjital të Kombeve të Bashkuara (OKB) “In ...

Polici dënon qytetarët pa maska, por vetë nuk e mban atë - VIDEO

Policia e Kosovës së fundmi ka shpeshtuar kontrollimet për qytetarët që nuk i përmbahen rregullit për mbajtjen e maskës.