Postet nga: Prokuroria Speciale

Begaj Sot Para Gjykatës, Akuzohet Nga Specialja

Ragip Begaj, kryetarit të Komunës së Malishevës, pritet të ulet sot në bankën e të akuzuarve nën dyshimet se ka keqpërdorur pozitën zyrtare.

Ragip Begaj: Kujt Po i Teket Po Bën Kallëzime Penale

Pas aktakuzës për keqpërdorim detyre të ngritur ndaj Ragip Begajt, kryetari i Malishevës e komentoi atë për KALLXO.com.

Prokuroria Ngre Aktakuzë për Personin që Kërkoi Sulm Vetëvrasës

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj dy personave me inicialet R. A dhe K. P.

Prokuroria Speciale Kërkon edhe 5 Prokurorë

Në mbledhjen e sotme, Këshilli Prokurorial i Kosovës mori vendim për të shpallur konkursin për avancimin e pesë prokurorëve në Prokurorinë Speciale të Kosovës.

Aktakuzë për Përkrahje të ISIS-it Përmes Facebook-ut

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur sot aktakuzë ndaj të pandehurit me iniciale K.P nga Komuna e Lipjanit për veprën penale “bashkimi apo pjesëmarrja në ...

Prokuroria Autorizoi Policinë për Dëgjimin e Bajrush Morinës

Në mesditë Prokuroria Speciale e ka autorizuar policinë për dëgjimin e gazetarit Bajrush Morina, pasi ai shkroi në Facebook rreth asaj se kush e ka vrarë Enver Malokun ...

Prokuroria Speciale Nis Hetime Ndaj Agron Mustafës dhe Zyrtarëve të Telekomit

Rreth tetë muaj pasi kryeshefi ekzekutiv i Postës së Kosovës, Agron Mustafa njoftoi se ka shpëtuar nga falimentimi kompaninë që ai drejton, Prokuroria Speciale e Kosovës ë...

Prokurorja Drita Hajdari Flet për të Pagjeturit në Beograd

Prokurorja e Prokurorisë Speciale Drita Hajdari foli në një konferencë në Beograd ku po diskutohet për zhvarrosjet e mbetjeve mortore nga luftërat e ish-Jugosllavisë dhe identifikimin e të ...