Postet nga: Prokuroria ne Gjakove

E detyroi për punë, e kanosi dhe e maltretoi fizikisht një grua - Kërkohet paraburgim për të dyshuarin

Departamenti për Krime të Rënda i Prokurorisë së Gjakovës,  ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit me iniciale A.P për ...

Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin për mashtrim dhe shantazh

Prokuroria e Gjakovës ka kërkuar 30 ditë paraburgim për A. B., i dyshuar për mashtrim dhe shantazh.

Aksion i Doganës në Gjakovë, konfiskohen telefona e orë dore në vlerë 10 mijë euro

Një aksion i Doganës së Kosovës dhe Prokurorisë në Gjakovë rezultoi me konfiskimin e disa pajisjeve elektronike, që përfshijnë telefon e orë dore.

Tentim vrasja në Gjakovë, Prokuroria ndalon për 48 orë 22-vjeçarin e dyshuar

Një person është qëlluar me armë zjarri sot rreth orës 12:30 në rrugën “Bardhyl Qaushi” në Gjakovë. Siç ka njoftuar Policia, gjendja e viktimës është stabile.

Këta ishin tre anëtarët e komisionit vlerësues të testit për bashkëpunëtorë profesionalë të Prokurorisë së Gjakovës

Xhemajl Qelaj, në cilësinë e kryetarit, Vlora Rraci, përfaqësuese nga Prokuroria si dhe Arben Ademaj - administrator në Prokurorinë e Pejës, kanë qenë tre anëtarë...

I arrestuari në Shqipëri, i dyshuar për vrasjet në fshatin Smolicë të Gjakovës

Policia e Shtetit sot ka njoftuar se pas një operacioni kanë arrestuar një 41 vjeçar i cili ishte i kërkuar lidhur me vrasje në Kosovë me armë e eksploziv.

Dosja e Prokurorisë: Zyrtarët e komunës miratuan kanalizimin e pakryer në Malishevë

Shtatë persona janë vënë nën akuzë nga Prokuroria e Gjakovës rreth një projekti infrastrukturor në një fshat të komunës së Malishevës.

Dosja e Prokurorisë: Kundër zgjedhjeve, thirrnin për ‘ligjet e All-llahut’

Prokuroria e Gjakovës përmes një komunikate ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj tre personave për dy vepra penale.