Postet nga: Ali Uka

Gjakovë, pronari i furrës nuk kërkon kompensim nga i akuzuari për grabitje

L.H, pronar i një furre që ishte cak i grabitjes në Gjakovë, ka thënë se nuk dëshiron ta ndjekë penalisht të akuzuarin për këtë grabitje, ...

Mbi 5 vite burgim për 63 kg marihuanë

Habib Shehu, i akuzuar për shitblerje të mbi 63 kilogramëve marihuanë, u dënua me burgim prej 5 viteve e 6 muaj.

Shtyhet shpallja e aktgjykimit ndaj Pjetër Ndrecajt për vrasjen e gruas dhe vajzës

Sot ishte planifikuar që të bëhej shpallja e aktgjykimit ndaj Pjetër Ndrecaj, mirëpo seanca është shtyrë për të hënën.

Gjakovë, nesër shpallet aktgjykimi ndaj Pjetër Ndrecajt, i akuzuar për vrasjen e gruas dhe vajzës së mitur

Gjykimi maratonik ndaj Pjetër Ndrecajt, i akuzuar se në gusht të vitit 2018 kishte vrarë gruan e tij Valbonën dhe vajzën 9 vjeçare, nesër pritet të marrë ...

Afër fundit gjykimi maratonik i Pjetër Ndrecajt për vrasjen e gruas dhe vajzës

I prangosur dhe i përcjellur nga forcat e rendit, Pjetër Ndrecaj erdhi sot në Gjykatën e Gjakovës ku do të jepte fjalën përfundimtare.

Pjetër Ndrecaj: Në Polici e mora vesh se e kam vrarë gruan

I prangosur dhe i përcjellur nga forcat e rendit, Pjetër Ndrecaj erdhi sot në Gjykatën e Gjakovës.

Gjykimi për vrasjen e gruas dhe vajzës, eksperti i psikiatrisë: I akuzuari Pjetër Ndrecaj nuk ka çrregullime mendore

Në gjykimin e Pjetër Ndrecajt, i akuzuar se me Kallashnikov ka vrarë bashkëshorten e tij, Valbonën, dhe vajzën 9-vjeçare, në Gjykatën e Gjakovës ...

Emërohet ushtruesi i detyrës i Kryeprokurorit të Gjakovës

Në takimin e 184-të Këshillit Prokurorial të Kosovës, prokurori në Prokurorinë e Gjakovës, Ali Uka, është emëruar si ushtrues të detyrës së Kryeprokurorit në po ...