Postet nga: Profil

Laramania e ministrive nën drejtimin e Hykmete Bajramit

Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, në Qeverinë e Albin Kurtit, është propozuar nga partia e saj LDK-ja që ta drejtojë Ministrinë e Financave në ekzekutivin e ardhshëm.

Kjo është pasuria e Armend Zemajt, juristit të propozuar nga LDK për ministër të Shëndetësisë

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, është propozuar sot nga partia e tij që të udhëheqë me Ministrinë e Shëndetësisë në ...

Rez Gardi, juristja refugjate që diplomoi në Harvard dhe po i ndjek krimet e ISIS-it

E lindur dhe e rritur si refugjate në kampin pakistanez të Kombeve të Bashkuara, Rez Gardi është gruaja e parë kurde e cila ka diplomuar në Universitetin e Harvardit.

Tentativa e dytë e Avdullah Hotit për ta drejtuar Qeverinë e Kosovës

Avdullah Hoti për herë të dytë e mori besimin e Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’u bërë kryeministër, në rrethana krejtësisht të ndryshme ...

Aida Loshaj, hulumtuesja nga Kosova që shpreson të zbulojë kurën për një sëmundje autoimune evazive

Aida Loshaj është asistente dhe ligjëruese në Universitetin e Prishtinës, Fakulteti i Farmacisë dhe po bënë një hap të madh drejtë studimit të saj për trajtimin ...

Rruga e gjatë e Albin Kurtit për t`u bërë kryeministër

Albin Kurti është zgjedhur kryeministër i Kosovës, në seancën e sotme të Kuvendit.

Glauk Konjufca - Një muaj kryeparlamentar, tash ministër i Jashtëm

Glauk Konjufca nga pozita si kryetar i Kuvendit të Kosovës që e ka mbajtur pak më shumë se një muaj, sot me votimin e Qeverisë së re të Kosovë...

Profilet e 'ekipit qeveritar' të Albin Kurtit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një videomesazh ka bërë të ditur emrin e zëvendëskryeministrit të dytë dhe të 5 ministrave të kabinetit të ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!