Postet nga: partitë politike

LVV për takimet me subjektet parlamentare: Me të gjitha ishim konstruktiv

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti dhe kandidatja për presidente, Vjosa Osmani, sot kanë përfunduar ciklin e takimeve me subjektet politike, të cilat kanë ...

Adonis Tahiri tregon cilat parti i kanë paguar gjobat për tubime

Drejtori i Inspektoriatit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri, ka bërë publike gjobat për mosrespektim të masave anti-COVID nga partitë politike në vend.

Nga sa vota fituan bartësit e listave të partive që siguruan ulëset në Kuvend?

Në këto zgjedhje, Vjosa Osmani edhe pse zyrtarisht nuk ishte bartëse e listës së Vetëvendosjes, ajo ka arritur të marrë më së shumti vota në kë...

Prokuroria do të hetojë mesazhet nga subjektet politike që i dërguan te qytetarët

Mëngjesin e sotëm të shumta kanë qenë mesazhet që kanë pranuar qytetarët e Kosovës në ditën e zgjedhjeve për të votuar subjekte të caktuara ...

Pesë parti gjobiten me 21 mijë euro për shkeljen e kodit të mirësjelljes

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka dënuar në total prej 21.100 euro pesë parti, për shkeljen e Kodit të Mirësjelljes gjatë fushatës zgjedhor.

Reagon Ambasada britanike për tubimet zgjedhore me shumë njerëz

Ambasada britanike në Kosovë ka reaguar në lidhje me tubimet e partive politike që po mbahen në prag të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Zyrtarisht, sot fillon fushata për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit

Fushata për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë nis sot zyrtarisht dhe për dhjetë ditë me radhë subjektet politike do të mbajnë tubime elektorale me qytetarët pë...

Sloganet si mjet propagandues politik para zgjedhjeve

Partitë politike në Kosovë kanë bërë publike sloganet e tyre në kohë para fushate, si metodë për të siguruar mbështetjen me votë të qytetarëve në zgjedhjet ...