Postet nga: presidenti hashim thaçi

Skandali i fundit i Thaçit: Nuk përfilli rekomandimet e komisionit për faljen ndaj Shpresim Ukës dhe Bekim Sylës

Një ditë para se të jepte dorëheqje nga detyra e Presidentit, Hashim Thaçi dha nënshkrimin për faljen e pesë të dënuarve nga gjithsej 28 kërkesa ...

Presidenti nderon me titullin Ambasador Nderi Yoel Kaplan

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se ka dekoruar me titullin Ambasador i Nderit të Republikës së Kosovës, Rabinin e Shqipërisë Yoel Kaplan.

Djali i Presidentit Thaçi futet në listë për gjoba për shkelje të rregullave të pandemisë

Një varg problemesh janë shfaqur në Policinë e Kosovës kur qytetarët kishin raportuar se, në një kafeteri në lagjen Arbëria një grup prej rreth 40 personash po vazhdonin ...

Presidenti bën thirrje për kujdes maksimal në luftë kundër COVID-19

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u ka bërë thirrje qytetarëve që në mënyrë rigoroze të zbatojnë masat për parandalimin e përhapjes së coronavirusit.

Hashim Thaçi: Kosova e gatshme për dialog

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u shpreh mirënjohës për heqjen e reciprocitetit ndaj Serbisë dhe për rrugën që i është hapur dialogut me ...

VV dërgon në Kushtetuese komentet rreth "rezistencës" së Thaçit ndaj masave të qeverisë për COVID-19

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se dje nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci ka dorëzuar, në Gjykatën Kushtetuese komentet për veprimet e presidentit Hashim Thaç...

Në kohë pandemie, Kosova zhytet edhe më thellë në krizë politike

Pas njoftimit të djeshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) se ka marrë dritën e gjelbër për koalicion me disa parti, presidenti i vendit Hashim ...

Reagon këshilltari i Vjosa Osmanit: Ajo asnjëherë nuk ka qenë përkthyese e Thaçit

Këshilltari i kryetares së Kuvendit, Artan Murati, ka reaguar ndaj deklaratës së nënkryetarit të LDK-së dhe disa videove, të cilët e prezantojnë Vjosa Osmanin si "pë...