Postet nga: plaçkitje

Arrestohen dy persona në Prizren, i plaçkiten dy të mitur

Policia e Kosovës gjatë ditës së djeshme i ka arrestuar dy persona në Prizren nën dyshimin se nën kërcënimin e thikës i kanë ...

Ferizaj, 2 vjet burg për plaçkitjen e një gruaje

Gjykata në Ferizaj e ka dënuar me dy vjet burgim dhe 500 euro gjobë të akuzuarin M.S. për veprën penale grabitje.

Plaçkitet Kisha në Llapushnik

Kisha “Shën Abrahami”, në Llapushnik është plaçkitur gjatë ditës së sotme.

Abdixhiku: Shteti të krijojë rend e qetësi ose të lëshojë rrugë

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka reaguar pas plaçkitjeve të shumta që kanë ndodhur kohëve të fundit në vendin tonë.

Ramiz Kelmendi: AKP po më plaçkit, do të ankohem

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi është dënuar me 1.3 milion euro për nga Agjencia Kosovare e Privatizimit për shkak se siç thotë AKP nuk ...

Vidhen 100 mijë euro në një fshat në Prizren

Pasuria prej 100 mijë eurosh kanë qenë cak i hajnave dy ditë më parë në fshatin Piranë të Komunës së Prizrenit.

Gruaja Gënjen Policinë, Inskenon Plaçkitje

Policia e Kosovës është përballur me një rast të çuditshëm në Komunën e Mitrovicës ku një grua dyshohet se raportoi rrejshëm për një ...

I Plaçkiten Paratë dhe Stolitë Gruas nga Klina

Një burrë nga Klina është arrestuar nën dyshimet se ka plaçkitur gjësende me vlerë nga një grua në Klinë pasi tinëzisht e detyroi ta ndalojë veturë...